מהזדמנות ורעיון לעסק מצליח 
       יזמות עסקית, אינטרנט, ניו מדיה וטכנולוגיה 

       הרצליה - תל-אביב - רמת השרון  - כפר-סבא  - רעננה  - הוד השרון  - 
       גבעתיים - רמת-גן  - פתח-תקוה - נתניה - גבעת שמואל       


 

Spanish Russian Francais English עברית

 09-7602716
החרושת 27, רעננה ת.ד. 2384
למפת הגעה לחצו כאן
 
 
 בואו לחשוב כמו יזם - סדנא חדשה
חולמים אבל חוששים?

יש לכם הרבה רעיונות עסקיים אך לא יודעים איך לבחון ולבחור?

רוצים לגלות את היזם שבכם?


בואו  "לחשוב כמו יזם" בעזרת סדנא יחודיית לפרטים לחצו>>>
 

 הבנק הפך את החשבון למוגבל? מספר עצות לשירותכם


הבנק הפך את החשבון למוגבל? מספר עצות לשירותכם
בעת האחרונה, עם התפשטות השמועות על משבר כלכלי עולמי, חלה עליה במספר הלקוחות שחשבון הבנק שלהם מוכרז כמוגבל על ידי הבנקים. הגבלה שכזו מתבצעת ביוזמת הבנק כאשר במהלך תקופה של 12 חודשים סורבו עשרה שיקים או יותר שנמשכו מהחשבון. בעיתות משבר מדווחים הבנקים על גידול משמעותי במספר החשבונות המוגבלים (כגון שנת 2003). מסקר של חברת BDI עולה שגם בשנת 2007 חל גידול במספר החשבונות המוגבלים בישראל, כך שדווח על עלייה של 12% במספר החשבונות לעומת השנה שקדמה לה. מהנתונים בשנת 2008 עולה כי מספר החשבונות המוגבלים עומד על כ- 30 חשבונות מוגבלים על כל 1,000 תושבים.

כאשר חשבון בנק מוגבל, לא ניתן למשוך יותר כספים מן החשבון, לא ניתן להשתמש בכרטיס אשראי וכן לא ניתן לפתוח חשבון חדש. את העלייה במספר החשבונות המוגבלים בשנת 2007 ניתן להסביר בעובדה כי בנק ישראל הורה לבנקים, החל מחודש יולי 2007, שלא לאפשר ללקוחות לחרוג ממסגרת אשראי שניתנה להם. כתוצאה מהוראה זו, כל שיק אשר בעת ניסיון לפדותו גרם לחריגה ממסגרת אשראי של נותן השיק, חזר ולא התקבל.

כאשר חשבון הופך למוגבל, תחול תקופת הגבלה כאמור למשך שנה שלמה. יתכנו מצבים בהם הבנק הפך חשבונות מסויימים למוגבלים שלא לצורך ושלא באשמת הלקוח. במצב שכזה, הבנק יודיע לבנק ישראל על הטעות וההגבלה תבוטל.

בכדי להתמודד עם מצב בו חשבונכם הוגבל אציין מספר פעולות ראשוניות שיש לבחון על מנת להתמודד עם המצב המתסכל. ראשית, במידה וניתן יהיה להוכיח כי חשבונכם הוגבל שלא לצורך, למשל כתוצאה מפגם בקריטריונים להגבלה המצויים בחוק, עשוי הדבר להוביל לביטול ההגבלה ולעיתים אף לעילת תביעה כנגד הבנק בדרישה לתשלום פיצוי בגין הוצאת לשון הרע ללקוח. כך לדוגמא, טעות של פקיד שמנע הפקדת שיק שלא לצורך כגון הפקדה חוזרת של שיק שבו טעות טכנית, עלולה להוביל לביטול מיידי של ההגבלה.

שנית, כאשר ההגבלה לא נבעה מטעות של הבנק, ניתן לנסות להוכיח כי אחד או יותר מהשיקים שחזרו אינו צריך להיספר במניין השיקים האמור. במצב בו בית המשפט ישתכנע שאכן כך הם פני הדברים ומניין השיקים לאחר ביטולם של אלו יעמוד מתחת לרף האמור, תבוטל הגדרת החשבון כמוגבל.

במידה ומוגש ערעור על הגבלה תוך 20 ימים מיום ההודעה על ההגבלה, או אז יתכן ובית המשפט יידחה את תחילת ההגבלה עד לבירור הנטען. דחייה של הגבלה שכזו עשוי להיות קרדינאלי לאנשים מסויימים ולכן לעיתים הליך משפטי שיעכב את ביצוע ההגבלה, יתכן ויהיה חשוב אף יותר מהתוצאה הסופית.
נציין, כי מאמר זה אינו ממצה את הסוגיה שבנדון עד תום ומאמר זה אינו נועד לשמש תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית. אנו ממליצים לכם להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום, בכדי שיפרוש בפניכם את הסוגייה העולה על כל היבטיה ועשוי לעזור לכם להתמודד עם הבעיה בצורה הנכונה והטובה ביותר. 
   
 
כתבו את המאמר אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il

חולם/ת על  קריירה ביזמות  

קורס ניהול ביום אחד
מט"י רעננה בשיתוף בית הספר לניהול ומנהיגות מזמינים אתכם לקורס ניהול ביום אחד עם מיטב המרצים בישראל.

חדש בסדרת המדריכים
המדריך הקצר להקמת עסק 

חבילת סדנאות מוזלת

מדגדג לך יזמות ואת/ה לא בטוח/ה איך לגשת לנושא קרן סיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה

מחפש/ת משקיע למיזם!

 "בדרך שלי לעסק עצמאי"
פרויקט יזמות לדורשי עבודה 

קרן שמש
לעידוד יזמים צעירים

TheHive by Gvahim 
start-up accelerator
 
 
מטי רעננה מתמחה ב: הקמת עסק, גיבוש רעיון, יזמות עסקית, סטארט אפ, פתיחת עסק, יעוץ עסקי, הלוואות לעסקים, תוכנית עסקית ועוד

לייבסיטי - בניית אתרים