מהזדמנות ורעיון לעסק מצליח 
       יזמות עסקית, אינטרנט, ניו מדיה וטכנולוגיה 

       הרצליה - תל-אביב - רמת השרון  - כפר-סבא  - רעננה  - הוד השרון  - 
       גבעתיים - רמת-גן  - פתח-תקוה - נתניה - גבעת שמואל       


 

Spanish Russian Francais English עברית

 09-7602716
החרושת 27, רעננה ת.ד. 2384
למפת הגעה לחצו כאן
 
 
 בואו לחשוב כמו יזם - סדנא חדשה
חולמים אבל חוששים?

יש לכם הרבה רעיונות עסקיים אך לא יודעים איך לבחון ולבחור?

רוצים לגלות את היזם שבכם?


בואו  "לחשוב כמו יזם" בעזרת סדנא יחודיית לפרטים לחצו>>>
 

 ההזדמנויות שבמיתון


 
ההזדמנויות שבמיתון....

 
נכתב ע"י מיכאל כהן – מנכ"ל מ.ט.י רעננה
 
מיתון נתפס בקרב קהל גדול של בעלי עסקי כ"אם כל חטאת", דהיינו הגורם המרכזי לבעיות המלוות את העסק. אין ויכוח שקל יותר לנהל את העסק בתקופה של פריחה כלכלית, הלקוחות ידם קלה יותר על הארנק , הבנק יותר מעיז בהלוואות ובקו האשראי והספקים פחות לחוצים, אך כל בר דעת יודע שהכלכלה מתנהגת בצורה מחזורית, ישנן תקופת האטה ותקופות של צמיחה (בדרך כלל מדובר במחזורים של ארבע עד חמש שנים).
תקופות של צמיחה אינן ערובה להצלחה עסקית כמו שתקופת השפל אינה מחייבת כשלון עסקי. בדרך כלל עסקים שהצליחו לשרוד מספר מחזורים נתפסים כאיתנים יותר ולרוב הם גם יעילים יותר.
גם תקופת השפל יכולה ליצור לעסקים הזדמנויות שאם ישכילו לנצלן יצאו מחוזקים, יעילים ורווחיים יותר. להלן רשימה של הזדמנויות ניהוליות שניתן לבצע:
 
א.      בחינת מחודשת של ההוצאות- זה הזמן לבחון אם כל ההוצאות של העסק מוצדקות ביחס לתרומה שלהן להכנסות. כמו כן זה הזמן לבצע השוואת מחירים לעלויות של ציוד וספקים.
ב.      בדיקה של רווחיות – כמעט בכל עסק ישנן פעילויות התורמות לרווחיות יותר מאשר פעילויות אחרות. לעתים מגלים שפעילויות מסוימות אינן תורמות מספיק לרווחיות ואף מסבות הפסדים. במצב זה כדאי למצוא חלופות לאותן פעילויות או לשנות את אופן ביצוען על מנת לשפר את השורה התחתונה. שינוי זה יגרום לכך שכשהכלכלה תעבור לפסים של צמיחה, העסק יהיה יעיל יותר ורווחי הרבה יותר.
ג.        ביצוע התקשרויות ארוכות טווח בתנאים טובים יותר- גם חוזים שנחתמו בתקופה של צמיחה כלכלית הם בדרך כלל יותר תובעניים ויקרים מחוזים שנחתמים בזמן מיתון ולכן זה הזמן לבצע התקשרויות לטווח ארוך. כמובן שצריך לעשות את זה באופן מחושב תוך בחינת יכולת השרידות של העסק. לא מומלץ להפר התקשרויות שכבר נחתמו כיוון שתמיד יש את "היום של אחרי המיתון" , בסייג אחד שצריך לפתוח חוזה אם העסק אינו מסוגל לעמוד בהתחייבות שלקח אבל אז כדאי לעשות מעשה זה בזהירות תוך שיתוף הצד השני.
ד.      מיקוד פעילות העסק – זה הזמן לבחון את היתרונות היחסיים שלנו ביחס למתחרים ולהתמקד בהם בעיקר כשהשוק יותר מצומצם ובררן. תחומים בהם אין לנו יתרון תחרותי כדאי לסגור ומאידך להגביר את הפעילות במקומות בהם היתרונות שלנו ברורים לנו וללקוחותינו . בתחומים האחרים מומלץ לבצע שיתופי פעולה עסקיים.
ה.      ארגון מחדש ושיפור תהליכים- זה הזמן לבדוק את התרומה של העובדים לעסק. למי תרומה גבוהה ביחס לעלות ומי פחות. כאן ניתן לבצע, באופן שעל פניו נשמע פשוט, שני דברים מצד אחד להגדיר מחדש את תפקיד העובד באופן שתגדיל את תפוקתו או מאידך לדאוג לכך שיהיה קשר ישיר בין התרומה של העובד לשכרו, והאפשרויות לכך מרובות.
 
דבר מעניין נוסף שקורה לשווקים בזמן מיתון זה אותו תהליך של "ניקיון שווקים", בו נסגרים אותם עסקים אשר לא השכילו לבצע את השינויים הדרושים או לפתח יתרונות תחרותיים מובהקים, ומשאיר בשוק את העסקים היותר טובים, רק שעכשיו חלוקת העוגה היא בין פחות שחקנים.  
 
 
 
 

חולם/ת על  קריירה ביזמות  

קורס ניהול ביום אחד
מט"י רעננה בשיתוף בית הספר לניהול ומנהיגות מזמינים אתכם לקורס ניהול ביום אחד עם מיטב המרצים בישראל.

חדש בסדרת המדריכים
המדריך הקצר להקמת עסק 

חבילת סדנאות מוזלת

מדגדג לך יזמות ואת/ה לא בטוח/ה איך לגשת לנושא קרן סיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה

מחפש/ת משקיע למיזם!

 "בדרך שלי לעסק עצמאי"
פרויקט יזמות לדורשי עבודה 

קרן שמש
לעידוד יזמים צעירים

TheHive by Gvahim 
start-up accelerator
 
 
מטי רעננה מתמחה ב: הקמת עסק, גיבוש רעיון, יזמות עסקית, סטארט אפ, פתיחת עסק, יעוץ עסקי, הלוואות לעסקים, תוכנית עסקית ועוד

לייבסיטי - בניית אתרים