מהזדמנות ורעיון לעסק מצליח 
       יזמות עסקית, אינטרנט, ניו מדיה וטכנולוגיה 

       הרצליה - תל-אביב - רמת השרון  - כפר-סבא  - רעננה  - הוד השרון  - 
       גבעתיים - רמת-גן  - פתח-תקוה - נתניה - גבעת שמואל       


 

Spanish Russian Francais English עברית

 09-7602716
החרושת 27, רעננה ת.ד. 2384
למפת הגעה לחצו כאן
 
 
 בואו לחשוב כמו יזם - סדנא חדשה
חולמים אבל חוששים?

יש לכם הרבה רעיונות עסקיים אך לא יודעים איך לבחון ולבחור?

רוצים לגלות את היזם שבכם?


בואו  "לחשוב כמו יזם" בעזרת סדנא יחודיית לפרטים לחצו>>>
 

 הקמת אתר בישראל


הקמת אתר אינטרנט בישראל

 
רכישת דומיין ישראלי (כתובת אינטרנט ישראלית) –
אם מדובר באתר ישראלי, כלומר כזה שפונה בעיקר לקהל יעד בישראל, רצוי לרכוש כתובת (דומיין) ישראלית. דומיין ישראלי הוא כזה המסתיים במילת הקיצור לישראל il. דוגמאות לדומיינים בינלאומיים, לעומת זאת, הינו כזה המסתיים בסיומת   Com (ארה"ב) או UK  (בריטניה/הממלכה המאוחדת).
 
ניתן לקבוע ששם האתר עצמו יהיה באנגלית, אפילו כשלאתר יש דומיין ישראלי. עם זאת, אם רוצים לתת לאתר שם בעברית, השם בעברית נכתב באותיות לועזיות. לפיכך, רצוי להימנע משימוש בשמות הכוללים את האותיות ח, כ, ו-צ בעברית, שכן יש בעיה לבטא אותן באותיות אנגליות.
 
לדוגמא: אתר העוסק במוצרים לחיות מחמד. רצוי לא לקרוא לאתר Hayot.co.il אלא לנסות למצוא שם אחר שקשור לנושא לדוגמא: Pets.co.il. דוגמא אחרת: אתר העוסק בציוד משרדי. רצוי לא לקרוא לאתר Tziyud.co.il במקום זה, ניתן לקרוא לו Misrad.co.il. אף על פי שהשם יכול להתאים לעסקים שונים ולא רק לאתר של ציוד משרדי, במרבית המקרים עדיין כדאי לרכוש לאתר שם שניתן לזכור ולכתוב אותו ביתר קלות.
 
רכישת דומיין ישראלי עולה 60$ לשנתיים. כדי לקנות כתובת, ניתן לגלוש לאיגוד האינטרנט הישראלי www.isoc.org.il . דרך ארגונים אחרים, סביר שלא תצליחו למצוא במחיר זול יותר, ויש גופים שמציעים זאת במחיר יקר יותר.
 
אחסון אתר האינטרנט-
גם בעניין אחסון האתר יש יתרון לאחסון בישראל, אם מדובר באתר שפונה לקהל ישראלי. אחסון האתר בישראל מאפשר גלישה מהירה יותר, וכן התמיכה והשירות יעשו בעברית. עם זאת, בדרך כלל אחסון האתר בחו"ל יהיה זול יותר. לכן, עם האתר פונה לקהל יעד בחו"ל, אפילו שהדומיין שלו ישראלי (לדוגמא כדי לזהות אותו עם ישראל) יתכן ויהיה כדאי לאחסן אותו בחו"ל.
 
"עברית תקנית" –
בתקופה הראשונה של פיתוח אתרים בעברית השתמשו בשיטה של עברית "ויזואלית". שיטה זו מבוססת על טקסט בעל כיווניות "אנגלית" שעליו "הורכב" גופן המכיל אותיות בעברית. שיטת ייצוג זו הייתה בעייתית בכל מה שקשור לעריכת הטקסט ותצוגתו על ידי הדפדפן, וגרמה לבעיה חמורה אף יותר בהעתקות של טקסט מהאתר למעבד התמלילים. שימוש בשיטה של עברית תקנית (לוגית), לעומת זאת, מאפשר בניית תכני עיצוב איכותיים יותר ומפשט את תהליך בניית אתרים. 
כיום, מרבית האתרים משתמשים בשיטה זו. עם זאת, עדיין ישנם אתרים שבנויים על ידי השיטה הויזואלית והעברית בהם מוצגת הפוך.
מנוע החיפוש של גוגל אומנם בודק במהלך החיפוש הן אתרים שכתובים בעברית תקנית והן אתרים שכתובים בשיטה הוויזואלית, אך בבניית אתר חדש רצוי להשתמש בעברית התקנית. לגולשים עם דפדפנים ישנים אולי תיווצר בעיה בחיפוש, אך זה יקל על החיפוש למרבית הגולשים האחרים.  
 
הכנסות מ"באנרים"-
לאתר ישראלי יש קושי להגיע להכנסות מ"באנרים" מאחר והפרסום נעשה באתרים בהם יש כמות גולשים רבה. חשיפה פוטנציאלית של כמה אלפי גולשים בחודש אינה מספיקה עבור המפרסמים, ולכן מרבית הפרסום דרך "באנרים" נעשה בפורטלים הישראלים הגדולים.
עם זאת, ישנן חברות שמאגדות אתרים קטנים שונים, ומציעות פרסום בכל האתרים האלו ביחד. באופן זה, המפרסם מקבל חשיפה לכמות הגולשים המבוקשת שלו (לעיתים גם לפרסום ממוקד יותר לפי נושאים) ואילו האתרים הקטנים זוכים לפרסום אצלם.
בנוסף, ניתן לפנות לבעלי עסקים שאתם חושבים שיכולים להתעניין בפרסום באתר שלכם בשל תוכנו או תחומו.
עם זאת, יש לקחת בחשבון כי כמות ה"באנרים" שניתן להגיע אליה היא כעשרה "באנרים" (אם יש באתר הרבה דפים) ולכן ההכנסות מ"באנרים" אינן גבוהות מאוד.
 
 
 
 

Go Back  Print  Send Page

חולם/ת על  קריירה ביזמות  

קורס ניהול ביום אחד
מט"י רעננה בשיתוף בית הספר לניהול ומנהיגות מזמינים אתכם לקורס ניהול ביום אחד עם מיטב המרצים בישראל.

חדש בסדרת המדריכים
המדריך הקצר להקמת עסק 

חבילת סדנאות מוזלת

מדגדג לך יזמות ואת/ה לא בטוח/ה איך לגשת לנושא קרן סיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה

מחפש/ת משקיע למיזם!

 "בדרך שלי לעסק עצמאי"
פרויקט יזמות לדורשי עבודה 

קרן שמש
לעידוד יזמים צעירים

TheHive by Gvahim 
start-up accelerator
 
 
מטי רעננה מתמחה ב: הקמת עסק, גיבוש רעיון, יזמות עסקית, סטארט אפ, פתיחת עסק, יעוץ עסקי, הלוואות לעסקים, תוכנית עסקית ועוד

לייבסיטי - בניית אתרים