מהזדמנות ורעיון לעסק מצליח 
       יזמות עסקית, אינטרנט, ניו מדיה וטכנולוגיה 

       הרצליה - תל-אביב - רמת השרון  - כפר-סבא  - רעננה  - הוד השרון  - 
       גבעתיים - רמת-גן  - פתח-תקוה - נתניה - גבעת שמואל       


 

Spanish Russian Francais English עברית

 09-7602716
החרושת 27, רעננה ת.ד. 2384
למפת הגעה לחצו כאן
 
 
 בואו לחשוב כמו יזם - סדנא חדשה
חולמים אבל חוששים?

יש לכם הרבה רעיונות עסקיים אך לא יודעים איך לבחון ולבחור?

רוצים לגלות את היזם שבכם?


בואו  "לחשוב כמו יזם" בעזרת סדנא יחודיית לפרטים לחצו>>>
 

 יזם מאוזן


 
 
 
ליצור איזונים בעסק 
 
מיכאל כהן  
 
הצלחתנו כיזמים תלויה מאוד ביכולתנו ליצור איזונים בין המרכיבים השונים באורך החיים שלנו. היכולת שלנו לשלב בין בית ועבודה, בין פנאי לתעסוקה ובין מהלך החיים השוטף וללחץ בעבודה.
הרי כל הרעיון היזמי מבוסס בשילוב שבין הצרכים האישיים לבין הצרכים הכלכליים, וברמה היותר פילוסופית אנו מחפשים לתת מענה לגורמים קוגנטיביים והרצון שלנו להגשמה. אנחנו צריכים למצוא את הדרך בה נשמור על אותו זיק של ההתלהבות שליוותה אותנו בתחילת דרכנו היזמית שניזונה מהמניעים שהביאו להצלחה שלנו.
 
בואו נשתחרר ממספר סטיגמות על יזמים ובעלי עסקים עצמאיים-
 
"בשביל להצליח אני עובד שתים עשרה שעות ויותר ביום, ששה ימים בשבוע " – זה המתכון הנכון להגיע להתמוטטות נפשית ולא הצלחה כלכלית. יזמים מצליחים עובדים בצורה אפקטיווית ולא כמותית. יזם טוב יודע לנצל ולנהל את זמנו כך שאינו מורח את הזמן שלו. חשוב מכך יזם טוב אינו משתעבד לעסק ודואג להנאות מהזמן שהוא מבלה בו תוך מניעת שחיקה.
 
"חופש זה רק לשכירים"- החופש הוא הזמן הטוב ביותר לנקות את הראש על מנת לחזור צלול לעבודה. על ידי מנוחה והשארת הלחצים מאחור ניתן לחדש את הכוחות האישיים ולהביא להתחדשות בתוך העסק. ההתחדשות הפנימית עוזרת להזכיר את הסיבות מדוע הפכנו ליזמים מלכתחילה.
 
"המשפחה יכולה לחכות" – לא! . בתחילת דרכנו היזמית ציפינו, ובצדק, לקבל את תמיכת משפחתנו. התמיכה באה לחזק אותנו ברמה הרגשית ולתת לנו את השקט הנפשי הדרוש להביא להצלחת העסק שלנו. מכאן ואילך אנו מחויבים להחזיר את תשומת הלב לבן או בת זוגתנו וצאצאנו. יזמים אשר לא מסוגלים למצוא את הזמן הדרוש לעבודתם ולמשפחתם מוציאם את עצמם בהרבה מקרים עם בעיות בזוגיות ועם ילדים הגדלים עם חסכים שמוצאים פורקן מחוץ לבית.
 
"אני לא יכול להרשות לעצמי להתעסק בפנאי" – תחביבים וספורט וכל צורת פנאי אחר מסייעת לנו לשמור על פורפורציה בחיינו. חיים פורפורציונאלים הם חיים בריאים יותר, הרי בסופו של דבר אנחנו לא רוצים שהעסק יהרוג אותנו. בואו נדאג לקחת הפסקות קצרות מידי פעם לעשות דברים נוספים שיועדו לנו בחיינו.
 
הרשימה של נושאים שצריך לעשות ולא לעשות עוד ארוכה. עוד לא מאוחר לקחת את עצמכם בידיים ולתכנן את החיים שלכם כך שתמצאו את המסלול שיביא אותכם לחיים עם הגשמה ותחושת הצלחה, שבוודאי אינה נמדדת רק בפן הכלכלי.

במט"י רעננה תמצאו מגוון רחב של סדנאות , כ-35, שתאפשר לכם להתכונן לתהליך הקמת העסק ולבנות עסק שישרת את המטרות למענם בחרתם באפיק זה. לפרטים ומידע לחץ
 

חולם/ת על  קריירה ביזמות  

קורס ניהול ביום אחד
מט"י רעננה בשיתוף בית הספר לניהול ומנהיגות מזמינים אתכם לקורס ניהול ביום אחד עם מיטב המרצים בישראל.

חדש בסדרת המדריכים
המדריך הקצר להקמת עסק 

חבילת סדנאות מוזלת

מדגדג לך יזמות ואת/ה לא בטוח/ה איך לגשת לנושא קרן סיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה

מחפש/ת משקיע למיזם!

 "בדרך שלי לעסק עצמאי"
פרויקט יזמות לדורשי עבודה 

קרן שמש
לעידוד יזמים צעירים

TheHive by Gvahim 
start-up accelerator
 
 
מטי רעננה מתמחה ב: הקמת עסק, גיבוש רעיון, יזמות עסקית, סטארט אפ, פתיחת עסק, יעוץ עסקי, הלוואות לעסקים, תוכנית עסקית ועוד

לייבסיטי - בניית אתרים