מהזדמנות ורעיון לעסק מצליח 
       יזמות עסקית, אינטרנט, ניו מדיה וטכנולוגיה 

       הרצליה - תל-אביב - רמת השרון  - כפר-סבא  - רעננה  - הוד השרון  - 
       גבעתיים - רמת-גן  - פתח-תקוה - נתניה - גבעת שמואל       


 

Spanish Russian Francais English עברית

 09-7602716
החרושת 27, רעננה ת.ד. 2384
למפת הגעה לחצו כאן
 
 
 בואו לחשוב כמו יזם - סדנא חדשה
חולמים אבל חוששים?

יש לכם הרבה רעיונות עסקיים אך לא יודעים איך לבחון ולבחור?

רוצים לגלות את היזם שבכם?


בואו  "לחשוב כמו יזם" בעזרת סדנא יחודיית לפרטים לחצו>>>
 

 מימון להקמת עסק - לא רק מהבנק


 
לא על הבנק לבדו - מימון להקמת עסק לא רק מהבנק

 
סוגיית המימון היא אחת הסוגיות החשובות ביותר בהקמת עסק, מקור המימון המסורתי הוא המערכת הבנקאית אלא שלמערכת הזו יש חוקים וקריטריונים נוקשים ביותר בכל מה שקשור לנתינת אשראי ולקיחת סיכונים.
 
הבנקים בישראל כמו בכל העולם מעונינים לתת הלוואות אך זאת בתנאי שהכסף הזה יחזור אליהם עם ריבית, הרי ככלות הכל מטרת הבנקים היא להרוויח כסף ואם ההלוואות לא מוחזרות והרווחים הצפויים הופכים להפסדים וזה ממש לא משתלם להם, (המונח המקצועי נקרא מחיקת "חובות מסופקים") אם כן כיצד מקבלים הלוואה מהבנק? השיטה המקובלת ביותר היא לקיחת בטחונות וערבויות מהלקוח, אך לרוב היזמים ואפילו חלק ניכר מבעלי העסקים אין יכולת להעמיד בטחונות נאותים העונים לצורכי המערכת הבנקאית וכאן טמונה הבעיה העיקרית של היזמים, מאין לקבל כסף ראשוני?
 
על מנת לנסות לפתור בעיה זו ולהקל על היזמים ובעלי העסקים, ישנה התערבות חיצונית של מערכות ממשלתיות ומערכות ציבוריות ללא מטרות רווח המסייעות ע"י הענקת אפשרויות מימון שונות, מדובר על קרנות ציבוריות וקרנות ממשלתיות .
 
 
א.      קרנות ממשלתיות לעסקים קטנים ובינוניים
  • קרן סיוע לעסקים בערבות המדינה - קרן הלוואות בסכום של עד 500,000 ש"ח בריבית שוק לתקופה של 5 שנים, ודרישה לבטחונות בשווי 30% בלבד. הקרן מיועדת להקמת עסק וכן לעסקים שנקלעו למצוקת אשראי כתוצאה מתנאי התשלום הקשיים השוררים כיום.
  • הקרן לעולה העצמאי - הינה הלוואה הניתנת לעולים חדשים ותושבים חוזרים ע"י משרד הקליטה באמצעות בנק הפועלים. ההלוואה (עד 100,000 ש"ח) ניתנת בתנאים מועדפים ומיועדת הן להשקעה בעסק קיים או חדש והן להון חוזר.  יתרונה של הלוואה זו בא לידי ביטוי בריבית נמוכה ותקופת ההחזר נוחה.       
 
ב.      קרנות ציבוריות לא ממשלתיות לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים:
  • האגודה להלוואות ללא ריבית  - קרן הלוואות ליזמים ועסקים קטנים שמחזור המכירות שלהם קטן מ- 1,000,000 ש"ח בשנה. ההלוואות ניתנות בתנאי ריבית של 0% צמוד לדולר עד 67,500 ש"ח. הקרן מיועדת בעיקר להשקעות בציוד ורכוש קבוע. הקרן דורשת בין 3 - 4 ערבים מאושרים.
  • קרן שמש לעידוד יזמים צעירים  מסלול ייעודי ליזמים צעירים, עד גיל 33 לליווי והקמה של עסק, כולל הלוואה עד 90,000 ש"ח בתנאים נוחים וליווי והדרכה במחירים מסובסדים.
  • קרן קורת לעסקים קטנים - מעניקה הלוואות ליזמים ובעלי עסקים עד 600,000 בתנאי ריבית נוחים. הקרן מיועדת בעיקר להשקעות בציוד להקמה או הרחבת עסק קיים. הקרן דורשת ערבויות ובטחונות חלקיים.
  • קרן קורת מסלול מיקרו קרדיט - קרן המעניקה עד 60,000 ש"ח בתנאים מועדפים לעסקים קטנים
  • קרן ניו יורק של הסוכנות היהודית - קרן ייעודית לעולים ממדינות מצוקה, ולנשים בעלות עסקים, המעניקה הלוואות של עד 100,000 ש"ח  בתנאים מועדפים
  • קרן קורת לנשים- קרן ייעודית לנשים המעניקה הלוואה  עד 20,000 ש"ח בריבית פריים + 1% בלבד ללא ערבים או בטחונות

 

 
הקרנות שמוזכרות כאן פועלות בתחומי היזמות המסורתית ופונות לעסקים קטנים ובינוניים אך חשוב לציין כי סלי סיוע קיימים גם לעסקים המשתייכים לתחום ההון סיכון ופתוח מיזמים טכנולוגים. לשם קבלת מידע נוסף על סוגי הקרנות ואפשרויות מימון נוספות לתחומי היזמות הרגילה ותחומי יזמות היי טק מומלץ להיכנס לאתר של התמ"ס או לאתרנו
 
 

חולם/ת על  קריירה ביזמות  

קורס ניהול ביום אחד
מט"י רעננה בשיתוף בית הספר לניהול ומנהיגות מזמינים אתכם לקורס ניהול ביום אחד עם מיטב המרצים בישראל.

חדש בסדרת המדריכים
המדריך הקצר להקמת עסק 

חבילת סדנאות מוזלת

מדגדג לך יזמות ואת/ה לא בטוח/ה איך לגשת לנושא קרן סיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה

מחפש/ת משקיע למיזם!

 "בדרך שלי לעסק עצמאי"
פרויקט יזמות לדורשי עבודה 

קרן שמש
לעידוד יזמים צעירים

TheHive by Gvahim 
start-up accelerator
 
 
מטי רעננה מתמחה ב: הקמת עסק, גיבוש רעיון, יזמות עסקית, סטארט אפ, פתיחת עסק, יעוץ עסקי, הלוואות לעסקים, תוכנית עסקית ועוד

לייבסיטי - בניית אתרים