מהזדמנות ורעיון לעסק מצליח 
       יזמות עסקית, אינטרנט, ניו מדיה וטכנולוגיה 

       הרצליה - תל-אביב - רמת השרון  - כפר-סבא  - רעננה  - הוד השרון  - 
       גבעתיים - רמת-גן  - פתח-תקוה - נתניה - גבעת שמואל       


 

Spanish Russian Francais English עברית

 09-7602716
החרושת 27, רעננה ת.ד. 2384
למפת הגעה לחצו כאן
 
 
 בואו לחשוב כמו יזם - סדנא חדשה
חולמים אבל חוששים?

יש לכם הרבה רעיונות עסקיים אך לא יודעים איך לבחון ולבחור?

רוצים לגלות את היזם שבכם?


בואו  "לחשוב כמו יזם" בעזרת סדנא יחודיית לפרטים לחצו>>>
 

 מימון למיזמי סטארט אפ


מקורות מימון לחברות סטארט אפ


נכתב על ידי מיכאל כהן

תעשיית ההי-טק עודנה אחד המנועים החשובים ביותר של הכלכלה הישראלית וקיימת חשיבות לקידום מיזמי סטארט אפ חדשים גם בתקופות בהן המשק שרוי במצב קשה.
בתקופת הבועה יכלו יזמי סטארט אפ בצורה יחסית קלה לפנות למימון מאחת מקרנות הון הסיכון או חברות ההשקעה (ישנן מעל 80 קרנות בישראל) או לפנות לאחד ממועדוני המשקיעים לצורך גיוס השקעה ראשונית (לא כולם גייסו גם בתקופה הלכאורה טובה) במיזם הסטארט אפ. אמצעי המימון הממשלתיים נחשבו "נחותים" עבור אותם מיזמים ולכן לא פרצו לתודעה הציבורית.
כיום המצב מורכב מבחינת גיוס מימון הראשוני למיזמי סטארט אפ חדשים ואותם מקורות פרטיים לא יכולים לתת את המענה לרוב הרעיונות החדשים כך שחשוב להכיר את הערוצים החלופיים.
להלן רשימת מקורות מימון למיזמי סטארט אפ:


מימון סטארט עפ בעזרת: קרנות פרטיות


קרנות הון סיכון - קרנות אלו נוסדו ברובם בראשית שנות ה-90 במטרה להשקיע בחברות סטארט אפ. מטרת הקרנות להביא לרווחים למשקיעים בהן ולכן תקופת ההשקעה שלהן מוגבלת עד "נקודת יציאה" בה יוכלו לממש את ההשקעה ולהחזיר את הכסף ובעיקר את הרווח למשקיעים באותו סטארט אפ. הקרנות משקיעות בהתאם לתחום התמחות שלהן ו"מחזור החיים של המיזם".ישנם גם מספר קרנות המוכנות להשקיע במיזם סטארט אפ בתחילת תהליך הפיתוח העסקי (שלב המוגדר כ- Preseed). לקרנות ולבתי ההשקעות קשרים טובים בענפים בהם הם מתמחים והם מסייעים למיזמי סטארט אפ בהתקשרויות עם גורמים בעלי השפעה בענף. לקרנות ולבתי ההשקעות יש לגשת בשלב הראשוני עם תמצית מנהלים ומצגת המציגים את הרעיון העסקי, הפיתוח הטכנולוגי, שוק המטרה ואסטרטגיית החדירה. אחרי שלב הסינון הראשוני בד"כ יש דרישה להצגת תוכנית עסקית.

מימון סטארט אפ בעזרת: קרנות המדען הראשי


1. קרן תנופה - קרן השקעה לשלב ההקמה הראשונית (PRESEED ) . מטרת הקרן לסייע ליזמי סטארט אפ להתחיל בתהליך העסקי לצורך מימוש הרעיון. הקרן ממנת רישום פטנט, הכנת תוכנית עסקית, שיווק ראשוני ופיתוח אב טיפוס ראשוני. סה"כ ניתן לקבל מימון ראשוני בגובה של עד 200,000 ₪ עד רמה של 85% מהעלויות. העלויות הראשונות של אותו סטארט אפ
לצורך קבלת המימון יש להגיש בקשה יעודית על טפסים של הקרן אותם ניתן למצוא באתר תנופה או אתר של מטי רעננה. הכסף ניתן כמענק מותנה אותו יש להחזיר אם המיזם סטארט אפ מצליח להגיע למכירות בפועל.
2. קרן מענק למו"פ - קרן המיועדת לתמוך בפיתוח הרעיונות הטכנולוגיים. הקרן מתאימה הן למיזמים ברמת הרעיון והן לחברות מבוססות. ניתן לקבל בקרן מענקים במיליוני שקלים ובתנאי שההשקעה תהיה שקל של המדען כנגד שקל של בעלי המיזם. את הבקשות יש להגיש על טפסים מיוחדים אותם ניתן למצוא באתר המדען או אתר מטי רעננה. גם כאן הכסף ניתן כמענק מותנה אותו יש להחזיר אם המיזם סטארט אפ מצליח להגיע למכירות בפועל.
3. קרנות דו-לאומיות - קרנות אלו נועדו לממן את פיתוח המיזמי סטארט אפ ושיווקם בשיתוף פעולה של חברה ישראלית וחברה מהמדינה הזרה. בדומה לקרנות האחרות של המדען יש להשתתף ב-50% מההשקעה רק שכאן ההשקעה מתחלקת בין שתי החברות.
ישנן מספר קרנות דו-לאומיות בארץ כשהידועות הן קרן בירד, קרן ישראל – סינגפור. ניתן למצוא עוד מידע על הקרנות באתר האינטרנט של המדען הראשי או אתר מטי רעננה.
4.חממות טכונולוגיות - ישנן בארץ מעל 20 חממות טכנולוגיות אשר מספקות פלטפורמה לפיתוח מיזמי סטארט אפ. הפרויקטים זוכים למימון ראשוני של עד 250,000$ לשנה במשך שנתיים (בחממות שניהולן הופרט אחרת התמיכה היא של 150,000$ בשנה). הסיוע הניתן במסגרת החממה הוא עד 85% מהעלוית במסגרת התקציב. החממה בתמורה להשקעה מקבלת מניות במיזמים ברמה של 20% וגם למעלה מזה.
גם במקרה זה הכסף ניתן כמענק מותנה אותו יש להחזיר אם וכאשר המיזם סטארט אפ מצליח להגיע למכירות בפועל.

 

 

חולם/ת על  קריירה ביזמות  

קורס ניהול ביום אחד
מט"י רעננה בשיתוף בית הספר לניהול ומנהיגות מזמינים אתכם לקורס ניהול ביום אחד עם מיטב המרצים בישראל.

חדש בסדרת המדריכים
המדריך הקצר להקמת עסק 

חבילת סדנאות מוזלת

מדגדג לך יזמות ואת/ה לא בטוח/ה איך לגשת לנושא קרן סיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה

מחפש/ת משקיע למיזם!

 "בדרך שלי לעסק עצמאי"
פרויקט יזמות לדורשי עבודה 

קרן שמש
לעידוד יזמים צעירים

TheHive by Gvahim 
start-up accelerator
 
 
מטי רעננה מתמחה ב: הקמת עסק, גיבוש רעיון, יזמות עסקית, סטארט אפ, פתיחת עסק, יעוץ עסקי, הלוואות לעסקים, תוכנית עסקית ועוד

לייבסיטי - בניית אתרים