מהזדמנות ורעיון לעסק מצליח 
       יזמות עסקית, אינטרנט, ניו מדיה וטכנולוגיה 

       הרצליה - תל-אביב - רמת השרון  - כפר-סבא  - רעננה  - הוד השרון  - 
       גבעתיים - רמת-גן  - פתח-תקוה - נתניה - גבעת שמואל       


 

Spanish Russian Francais English עברית

 09-7602716
החרושת 27, רעננה ת.ד. 2384
למפת הגעה לחצו כאן
 
 
 בואו לחשוב כמו יזם - סדנא חדשה
חולמים אבל חוששים?

יש לכם הרבה רעיונות עסקיים אך לא יודעים איך לבחון ולבחור?

רוצים לגלות את היזם שבכם?


בואו  "לחשוב כמו יזם" בעזרת סדנא יחודיית לפרטים לחצו>>>
 

 עבודה מול הבנק


 
עבודה מול הבנק

 
כתב מיכאל כהן – מנכ"ל מ.ט.י רעננה
 
כל בעל עסק יודע שהבנק הוא אחד מנותני השירותים החשובים ביותר לעסק. העבודה עם ומול הבנק היא אחד מאבני הקיום של העסק ובלעדיו יתקשה העסק מאוד לנהל את עצמו מבחינה פיננסית ומימונית. עוד בזמן רישום העסק יוכל יזם לרשום את עסקו במע"מ אך ורק עם יבוא עם מספר חשבון בנק פעיל. עוסק עצמאי יוכל לתת את חשבונו הפרטי בעוד שחברה תצטרך לתת מספר חשבון בנק עסקי.
יכולת הצמיחה והישרדות של העסק על פני מחזור חייו תלויים במערכת העבודה של העסק מול הבנק ומול הפקידים ומנהלי הבנק (בדרך כלל ברמת הסניף).
מהם הדברים שעלינו לעשות על מנת להבטיח מערכת עבודה יעילה ואפקטיווית מול הבנק.
  1. ראשית כל עלינו לבחור סניף בנק מתאים. שהסניף יוכל לתמוך בפעילות העסקית ולתת לעסק מענה לכל צרכיו. לדוגמא עסק בתחום היבוא או היצוא יבחר סניף בנק המתמחה בפעילות בינ"ל. יש לתת מענה גם לנושא הנגישות הפיזית ושעות פתיחה וסגירה של הסניף.
  2. כדאי לבצע Shopping   (השוואה בין מספר סניפי בנק). תתפלאו לגלות כמה גדולים יכולים להיות ההבדלים בעמלות, של השירותים השונים, בין סניף בנק אחד לאחר , בעיקר לאחר שננהל עמם משא ומתן. חשוב לבדוק ולהשוואות את עלויות השירותים אותם נצטרך. לא להתבייש לבקש מחירון מפקיד הבנק- הוא מחוייב לתת לכם.
  3. אנו יכולים לנהל מו"מ על עמלות של השירותים השונים ואף לפטור את עצמנו מחלקם. הבנק ישא ויתן עם לקוח בהתאם לערכו הכלכלי של הלקוח וכוח המיקוח שלו (כלומר כמות האלטרנטיבות שיש ללקוח).
  4. פתח קשרי עבודה מול הפקידים ומול מנהל הסניף- זכור ליצור הכרות פיזית עם האנשים ולשמור על יחסי עבודה תקינים.
  5. דאג לעדכן את מנהל הסניף או סגנו באופן תקופתי לגבי מצב העסק. חשוב ליצור יחסי אימון טובים מול הבנק . כמו כן חשוב להשתמש בתזרים המזומנים שלנו לצורך התרעת הבנק על חריגות מבעוד מועד. חשוב לפתח בבנק תחושה שהעסק שולט בתזרים המזומנים שלו ובחשבון הבנק.   אם תתמיד לעשות כן תוכל לקבל מהבנק סיוע מימוני בזמן הצורך לפעמים רק על בסיס אמון אישי. אך חשוב לזכור הבנק נותן אמון בעסק כל עוד זה אינו מנצלו לרעה. פעם אחת העסק לא עמד בהתחייבותיו או הבטחתו לבנק יאבד את הקרדיט אותו בנה וחלק מהגמישות בניהול חשבון הבנק.
  6. שמור את המסמכים אותם שולח לך הבנק. בדוק מדי פעם את הבנק , את העמלות והריבית אותו חייב הבנק – גם הבנק עושה טעויות. כמו כן בצע השוואה תקופתית של עמלות מול בנקים אחרים כדי לוודא שהעמלות שאתה משלם עדיין אטרקטיביות.
 
בהצלחה!

חולם/ת על  קריירה ביזמות  

קורס ניהול ביום אחד
מט"י רעננה בשיתוף בית הספר לניהול ומנהיגות מזמינים אתכם לקורס ניהול ביום אחד עם מיטב המרצים בישראל.

חדש בסדרת המדריכים
המדריך הקצר להקמת עסק 

חבילת סדנאות מוזלת

מדגדג לך יזמות ואת/ה לא בטוח/ה איך לגשת לנושא קרן סיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה

מחפש/ת משקיע למיזם!

 "בדרך שלי לעסק עצמאי"
פרויקט יזמות לדורשי עבודה 

קרן שמש
לעידוד יזמים צעירים

TheHive by Gvahim 
start-up accelerator
 
 
מטי רעננה מתמחה ב: הקמת עסק, גיבוש רעיון, יזמות עסקית, סטארט אפ, פתיחת עסק, יעוץ עסקי, הלוואות לעסקים, תוכנית עסקית ועוד

לייבסיטי - בניית אתרים