מהזדמנות ורעיון לעסק מצליח 
       יזמות עסקית, אינטרנט, ניו מדיה וטכנולוגיה 

       הרצליה - תל-אביב - רמת השרון  - כפר-סבא  - רעננה  - הוד השרון  - 
       גבעתיים - רמת-גן  - פתח-תקוה - נתניה - גבעת שמואל       


 

Spanish Russian Francais English עברית

 09-7602716
החרושת 27, רעננה ת.ד. 2384
למפת הגעה לחצו כאן
 
 
 בואו לחשוב כמו יזם - סדנא חדשה
חולמים אבל חוששים?

יש לכם הרבה רעיונות עסקיים אך לא יודעים איך לבחון ולבחור?

רוצים לגלות את היזם שבכם?


בואו  "לחשוב כמו יזם" בעזרת סדנא יחודיית לפרטים לחצו>>>
 

 בניה חדשה


פרויקט תנופה, של המדען הראשי, נועד לסייע ליזמים טכנולוגיים מתחילים. ההגשה לפרויקט מורכבת ממילוי והגשת טפסי תנופה ותהליך סינון מול רפרנט של תנופה. לפרויקט חמישה מסלולים שונים

 תנופה למיזמים מתחילים - מיועד לממציאים, יזמים וחברות סטארט-אפ בראשית דרכן. הסיוע של תנופה ניתן לצורך הוכחת התכנות טכנולוגית ו/או ישימות עסקית של הרעיון ולהגנה על הקניין הרוחני של היזמים. היזמים יכולים לנצל את המענק לבניית אב-טיפוס של הרעיון, לביצוע סקר שוק והכנת תכנית עסקית למיזם, להגשת הבקשה לפטנט ולמאמצי שיווק ראשוניים. היקף התמיכה במסלול זה הוא בשיעור של עד 85% מהתקציב המאושר, עד לתקרת מענק של 200,000 ₪.

תנופה לשדרוג תעשיה מסורתית - מטרת המסלול לסייע לחיזוק כושר התחרות של מפעלי התעשייה המסורתית, באמצעות הטמעת פעילות מחקר ופיתוח במפעל. המסלול מיועד למפעלים יצרניים, קטנים ובינוניים (עד 100 עובדים), ללא ניסיון קודם במחקר ופיתוח ואשר לא נתמכו בעבר על ידי המדען הראשי. הפרוייקט חייב להוביל להוכחת התכנות טכנולוגית ו/או עסקית לפיתוח מוצר/תהליך טכנולוגי חדש, או לשיפור מהותי במוצר או בתהליך טכנולוגי קיים, בעל פוטנציאל עסקי משמעותי. היקף התמיכה במסלול זה, הוא בשיעור של 66% מהתקציב המאושר, עד לתקרת מענק של 250,000 ש"ח.

תנופה לשת"פ עם תאגידים רב לאומיים (בינהן IBM, Microsoft, Oracle) - המדען הראשי חתם על הסכמי שיתוף פעולה, שמטרתם להקל על חברות הזנק ישראליות להשתלב בפעילות הטכנולוגית והשיווקית של תאגידים רב-לאומיים. מטרת ההסכמים, היא לסלול את דרכן של חברות ישראליות, ובמיוחד חברות בראשית דרכן, אל השווקים העולמיים המרכזיים. יעוד המענק, הוא התאמת היישום או הטכנולוגיה של החברה הישראלית, למוצרי התאגיד הרב-לאומי. במסגרת ההסכם, תקבל החברה הישראלית מענק בגובה 50% מהתקציב המאושר למיזם המשותף עם התאגיד הרב-לאומי, עד לתקרת מענק של 250,000 ש"ח . לכל חברה תחומי עניין ספציפיים המפורטים באתר המדען הראשי, כמו גם פרטי ותנאי מסלול זה.

תנופה לעיצוב תעשייתי - מיועד למעצבים תעשייתיים, המעוניינים להביא רעיון עיצובי חדש, בר הגנה, לידי מימוש תעשייתי. מטרת הסיוע במסגרת מסלול זה היא לקדם את הרעיון העיצובי לשלב, בו ניתן יהיה ליישמו הלכה למעשה לפיתוח מוצר חדש או לשיפור מוצר קיים, שניתן לייצרו בישראל. היקף התמיכה במסלול זה הוא בשיעור של עד 85% מהתקציב המאושר, עד לתקרת מענק של 100,000 ₪.

תנופה ירוקה - פרוייקט במסלול זה, חייב להוביל לפיתוח מוצר חדש, ידידותי לסביבה, או לשיפור מהותי במוצר קיים, כך שיהיה יותר ידידותי לסביבה. היקף התמיכה במסלול זה, הוא בשיעור של 66% מהתקציב המאושר, עד לתקרת מענק של 250,000 ש"ח. תנאי מסלול זה מפורטים באתר המדען הראשי.

 קריטריונים להגשת בקשה למסלול "מיזמים מתחילים"


א. הזכאים להגשת בקשה הינם:
יזם פרטי תושב ישראל, המתגורר בה בדרך קבע
קבוצת יזמים תושבי ישראל, המתגוררים בה בדרך קבע
חברה חדשה הרשומה בישראל, שאין לה עדיין מכירות או השקעה משמעותית והוקמה לצורך ביצוע המיזם נשוא בקשת התמיכה ונמצאת בבעלות היזמים עצמם כאנשים פרטיים (לא חברות).
חברה חדשה הרשומה בישראל, הנמצאת בבעלות משותפת של היזם/ים ומוסד אקדמי/מחקרי/רפואי ישראלי, בכפוף להסדר זכויות בקניין הרוחני, כמפורט בנוהלי המסלול.

ב. מטרת הסיוע:
תנופה מסייעת לפיתוח רעיונות / פרוייקטים חדשניים בכל תחומי הטכנולוגיה. הפרוייקט חייב להוביל לפיתוח מוצר/תהליך טכנולוגי חדש או לשיפור מהותי במוצר/תהליך טכנולוגי קיים, בעלי פוטנציאל עסקי משמעותי.
מטרת הסיוע של תנופה הינה לקדם רעיונות לשלב בו יוכלו לגייס אמצעים להמשך הפיתוח.

לא תתקבלנה בקשות בנושאים הבאים:
- רעיונות עסקיים כלליים ( כגון:הקמת מפעלים בטכנולוגיה קיימת וכיו"ב), מיזמים חברתיים,חינוכיים או שיווקיים, שאין בהם מרכיב של פיתוח טכנולוגי.
- רעיונות כלליים ולא מגובשים דיים, שאינם כוללים פתרון טכני לבעיה מוגדרת, ו/או אינם מובילים לפיתוח מוצר סופי מוגדר
- רעיונות שאין להם בסיס מדעי מוצק ומוכח

ג. אופן צינול המענק בפועל:
היזם יחל בניצול המענק בפועל בתוך 3 חודשים לכל היותר , ממועד החלטת הועדה. ( תהליך הגשת הבקשה והטיפול בבקשה עד לדיון בועדה יפורט בהמשך ).

אם תוך פרק זמן זה לא תתקבל במנהלת תנופה חשבונית מס, המוכיחה ביצוע הוצאות במסגרת התקציב המאושר לתכנית, יפוג תקפו של כתב האישור ותבוטל ההתחייבות הכספית לתשלום המענק.
ניתנת אפשרות להגשת בקשה לארכה אשר תאושר ע"פ שיקול מנהל תנופה.

 ד. הוצאות מוכרות לצורך ניצול המענק:
(גובה המענק וכן תקרת המענק הינם שונים במסלולים אחרים של תנופה. ניתן למצוא פירוט נוסף של נהלי תנופה לכל מסלול באתר תנופה: www.tnufa.org.il )

רישום פטנטים – עד 85% מעלות בפועל ועד תקרת מענק של 50,000 ₪. תוכרנה חשבוניות של עורכי פטנטים רשומים ועורכי דין מוסמכים בלבד.
הכנת תוכנית עסקית – עד 85% מהעלות בפועל עד לתקרת מענק של 25,000 ₪.
רכישת חומרים, רכיבים, ציוד חד פעמי / מתכלה – עד 85% מהעלות בפועל, עד לתקרה שאושרה על ידי הועדה
רכישת ציוד קבוע – עד 50% מהעלות בפועל, עד לתקרת מענק של 15,000 ₪. לא תאושר רכישת מחשבים ו/או ציוד פריפראלי, למעט מקרים חריגים ובכפוף לאישור מראש של מנהל תנופה.
יועצים / קבלני משנה – עד 85% מהעלות בפועל, עד לתקרה שאושרה על ידי הועדה.
פעילות שיווקית לרבות הכנת חומר פרסומי והשתתפות בתערוכות – עד 85% מהעלות בפועל, עד לתקרה שאושרה על ידי הועדה. היזם מתחייב להודיע למינהלת תנופה על כל סיוע נוסף, שיקבל ממקור ממשלתי אחר למטרה זו.
מטרות אחרות – כפי שיאושר על ידי הועדה מעת לעת.

ה. הוצאות לא מוכרות
לא תוכרנה הוצאות בגין שירותים, שניתנו למיזם, על ידי קרובי משפחה של בעלי הזכויות בו, או על ידי חברות בבעלות מלאה או חלקית של בעלי הזכויות וכן לא תוכרנה הוצאות אישיות ותקורות שונות ( כגון: שכר, נסיעות ,טלפונים וכיו"ב ).
תיתכן הכרה, על פי שיקול דעתו של מנהל תנופה, בהוצאות שנעשו לפני תאריך אישור הבקשה על ידי הועדה, אך לא לפני תאריך קליטת הבקשה בתנופה

ו. חובת תשלום תגמולים
תשלום התמלוגים למדינה יהיה בהתאם לתקנות לעידוד מחקר ופיתוח בתעשייה התשנ"ו – 1996 שעיקרן מובא להלן:

היזם ישלם תמלוגים ממכירת המוצר עד לסכום מצטבר השווה לסכום המענק שקיבל, צמוד לשער היציג של דולר ארצות הברית, ביום קבלת המענק בפועל או עד תקרת התמלוגים המוגדלת. התמלוגים ישולמו החל מתחילת קבלת הכנסות הנובעות מן התוכנית. היזם ישלם תמלוגים בשעורים משתנים, שיחושבו באחוזים ממכיר המכירה של המוצר בהתאם לתקנות.

את הנוהל המלא למסלול מיזמים מתחילים ניתן למצוא באתר www.tnufa.org.il  או בקישור להלן
 


תהליך פניה והגשת בקשה לתנופה

א.פנייה, בדיקה ואישור
בקשה למענק תוגש גל גבי טופס "בקשת תמיכה בתכנית קדם מו"פ – מיזמים מתחילים " – אותה ניתן להוריד מאתר האינטרנט של תוכנית תנופה בכתובת: www.tnufa.org.il, בצירוף מסמכים המפורטים בטופס הבקשה. לאחר הגשת הבקשה מגיש הבקשה יקבל הודעה על קליטת הבקשה בתנופה ויחל סינון מוקדם של התוכניות במטרה לקבוע את התאמת התוכנית לתנופה. בקשה שנמצאה מתאימה וראויה עקרונית לבדיקה , על ידי מנהל תנופה, תועבר לחוות דעתו של בודק מקצועי. הבודק ייצור קשר עם היזם לשם קבלת הסברים ומידע נוסף. בקשה, שהוגשה בהתאם לדרישות הנוהל תובא לדיון בועדת תנופה בתוך 60 יום לכל היותר מתאריך קליטתה בתנופה, אלא אם לא התאפשר לועדה לדון בבקשה תוך פרק זמן זה.
* יש לציין כי קיימת מגבלת תקציב וכי מספר הבקשות המאושרות בשנה הינו מוגבל.

ב.דיון בועדת תנופה
בקשות שבדיקתן הושלמה תוגשנה לדיון בועדת תנופה על פי סדר כרונולוגי. אמות המידה להערכת התכנית על ידי הבודק המקצועי ועל ידי ועדת תנופה הן:
היזם וצוות הפיתוח – השכלה , כישורים מקצועיים, נסיון קודם, נחישות ונכונות למימוש הרעיון
השוק וההזדמנות העסקית – גודל השוק העולמי וקצב צמיחתו, נתח השוק הצפוי למוצר, התרומה לייצוא, יתרונות המוצר ומחירו בהשוואה למתחרים והמודל העסקי.
המוצר והטכנולוגיה – ייחודיות, עומק טכנולוגי, פטנטים ו/או מידת היכות להגן על הקניין הרוחני, אי פגיעה בפטנטים קיימים, קיום תכנית עבודה מגובשת וההישגים הצפויים בתום התכנית.
מידת התרומה של המענק לקידום משמעותי של הרעיון לקראת גיוס הון פרטי.
אמות מידה נוספות כפי שייקבעו מעת לעת על ידי הועדה
המענק יהיה בשיעור השתתפות של ע 85% מגובה התקציב המאושר לתוכנית ועד לתקרה, כפי שתקבע בהוראת מנכ"ל משרד התמ"ת מעת לעת. ועדת תנופה רשאית בהתאם לשיקול דעתה לקבוע שיעורי השתתפות נמוכים יותר.


טפסים וחומר להורדה
מצ"ב הפניה לטפסים להורדה לצורך הגשת הבקשה - להורדת קובץ לחצו כאן
חוק המו"פ - לצפיה בקובץ לחצו כאן

רשימת אנשי קשר - תנופה
שם תחום טלפון: 03-5165044
(+ מס' שלוחה)
 דוא"ל
 יעקב פישר
 
מנהל התכנית  200  jacob@tnufa.co.il
 טלי סגל
 
 סגנית מנהל התנופה  210  tali@tnufa.co.il
 מריאה וידר
 
 קליטת בקשות חדשות  200  marianaw@ocs.moital.gov.il
 שלי קלאינברג
 
 תשלומים ודיווחים  213  shelly@tnufa.org.il
 אבינעם סטרכילביץ
 
 ייעוץ והדרכה  209  avinoam@tnufa.org.il
רחוב המרד 29, ת.ד. 50019, תל אביב 61500, טל' 03-5165044, פקס: 03-5165090

חומר זה נערך וסוכם על ידי מ.ט.י רעננה במטרה להקל על התמצאות הקורא בכללים והסדרי המדען הראשי. על אף המאמצים שנעשו כדי להקל על הקרוא יתכן ונשמטו פרטים או שונו הוראות כאלו ואחרות באופן תקופתי שלא עודכנו במסמך. המ.ט.י ממליץ לכל יזם/חברה אשר מתכוונ/ת לפנות לאחת מתוכניות המדען לעיין ולקרוא את ההוראות המלאות שמפורסמות באתר משרד התמ"ת
 חולם/ת על  קריירה ביזמות  

קורס ניהול ביום אחד
מט"י רעננה בשיתוף בית הספר לניהול ומנהיגות מזמינים אתכם לקורס ניהול ביום אחד עם מיטב המרצים בישראל.

חדש בסדרת המדריכים
המדריך הקצר להקמת עסק 

חבילת סדנאות מוזלת

מדגדג לך יזמות ואת/ה לא בטוח/ה איך לגשת לנושא קרן סיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה

מחפש/ת משקיע למיזם!

 "בדרך שלי לעסק עצמאי"
פרויקט יזמות לדורשי עבודה 

קרן שמש
לעידוד יזמים צעירים

TheHive by Gvahim 
start-up accelerator
 
 
מטי רעננה מתמחה ב: הקמת עסק, גיבוש רעיון, יזמות עסקית, סטארט אפ, פתיחת עסק, יעוץ עסקי, הלוואות לעסקים, תוכנית עסקית ועוד

לייבסיטי - בניית אתרים