מהזדמנות ורעיון לעסק מצליח 
       יזמות עסקית, אינטרנט, ניו מדיה וטכנולוגיה 

       הרצליה - תל-אביב - רמת השרון  - כפר-סבא  - רעננה  - הוד השרון  - 
       גבעתיים - רמת-גן  - פתח-תקוה - נתניה - גבעת שמואל       


 

Spanish Russian Francais English עברית

 09-7602716
החרושת 27, רעננה ת.ד. 2384
למפת הגעה לחצו כאן
 
 
 בואו לחשוב כמו יזם - סדנא חדשה
חולמים אבל חוששים?

יש לכם הרבה רעיונות עסקיים אך לא יודעים איך לבחון ולבחור?

רוצים לגלות את היזם שבכם?


בואו  "לחשוב כמו יזם" בעזרת סדנא יחודיית לפרטים לחצו>>>
 

 רשויות המסרשויות המס: מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע"מ

 
כמקובל בצה"ל, כל דבר מתחלק ל - 3, כך גם כשמדובר בשותפיך החדשים, מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי. מבחינת מהירות ביצוע צעדי אכיפה (עיקולים וכו`), המוסד לביטוח לאומי הינו הזריז  ביותר, אם כי רק לעיתים רחוקות מוגשת על ידו תביעה משפטית. שלטונות מע"מ הם שניים במהירות הגבייה והעיקולים. עם זאת הם זריזים מאוד בהגשת תביעות משפטיות, העלולות להסתיים בעונשים חמורים. חשוב לזכור כי חלק ניכר מעבירות המס, כולל עבירות טכניות לכאורה, הינן עברות פליליות. להלן נקודות עיקריות בכל הקשור לפתיחת תיק בשלושת הגופים הנ``ל:
I מס ערך מוסף: ככלל, תכתור במע"מ כ"עוסק". קיימים שלושה סוגי עוסקים:
     א. עוסק מורשה (מעל 240,000 ש``ח הכנסות בשנה) , עוסק זעיר (בין 65,000-240,000 ש``ח הכנסות בשנה), עוסק פטור (עד65,000  ש``ח הכנסותבשנה).  ככלל, צורת ``עוסק פטור`` הינה המומלצת ביותר, אם היא תואמת את מחזור העסק הצפוי. עם זאת, בחלק מהעסקים אין אפשרות להירשם כ "עוסק פטור", למשל חברות בע"מ, בעלי מקצועות חופשיים (אדריכל, טכנאי, יועץ ניהול וכו’ ) ונותני שירותים מסוימים (מרצים, מורים, מתורגמנים וכו` ). אם אינך יכול להירשם כעוסק פטור ( מדווח למע"מ אחת לשנה בלבד ) ,רצוי להירשם כ"עוסק מורשה" בעיקר כאשר לקוחות עסקך הנם לקוחות עסקיים ולא צרכנים פרטיים ( חנות לצרכי משרד, שירותי הנהלת חשבונות, ייעוץ כלכלי וכו` ).
מספר העוסק במע"מ הינו תמיד 9 ספרות. ביחיד - מספר העוסק זהה למספר תעודת הזהות. בחברה - מספר העוסק זהה למספר הרשום ברשם החברות. אסור לקבל הכנסות לפני הרישום במשרדי מע"מ, עם זאת ניתן להדפיס חשבוניות לפני הרישום במע"מ ( השימוש רק לאחר הרישום במע"מ ). בעת פתיחת תיק במע"מ יש להצטייד בחוזה שכירות נדל"ן, רישום בעלות רכב ( מסחרי ) וכן בפרטי הבנק שלך.
 
II ביטוח לאומי : רצוי להירשם סמוך מאוד לפתיחת העסק. זכור: אי רישום במוסד יכול לפגוע בזכויותיך כעצמאי ( פגיעה בעבודה, מילואים וכו` ) בדרך כלל תידרש לדווח על הכנסותיך ב - 5 השנים שלפני התחלת הפעילות, בצירוף מסמכים. אם בחלק מהשנים לא עבדת בצורה מסודרת ולא קיבלת דמי אבטלה, הינך צפוי "לעונש" כספי די נכבד מהמוסד לביטוח לאומי.
 
III מס הכנסה : חובת הרישום הינה תוך יום מתחילת העיסוק (זהו הליך מנהלית ומבוצע רטרואקטיבית על כל תקופת החבות במס).  אי הודעה על פתיחת עסק בפרק זמן זה הינה עבירה פלילית. מספר התיק במס הכנסה זהה למספרך במע"מ. אם הינך מעסיק עובדים שכירים,  חובה לפתוח תיק נוסף ( תיק ניכויים/עובדים ) במס הכנסה לפני התחלת העסקת עובד. אי פתיחת תיק ניכויים והחתמת העובד על טופס מתאים ( 101 ) יכולה לגרום לך נזק כספי עצום, כמעביד, במקרה של פגיעת העובד השכיר בעבודה.

חולם/ת על  קריירה ביזמות  

קורס ניהול ביום אחד
מט"י רעננה בשיתוף בית הספר לניהול ומנהיגות מזמינים אתכם לקורס ניהול ביום אחד עם מיטב המרצים בישראל.

חדש בסדרת המדריכים
המדריך הקצר להקמת עסק 

חבילת סדנאות מוזלת

מדגדג לך יזמות ואת/ה לא בטוח/ה איך לגשת לנושא קרן סיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה

מחפש/ת משקיע למיזם!

 "בדרך שלי לעסק עצמאי"
פרויקט יזמות לדורשי עבודה 

קרן שמש
לעידוד יזמים צעירים

TheHive by Gvahim 
start-up accelerator
 
 
מטי רעננה מתמחה ב: הקמת עסק, גיבוש רעיון, יזמות עסקית, סטארט אפ, פתיחת עסק, יעוץ עסקי, הלוואות לעסקים, תוכנית עסקית ועוד

לייבסיטי - בניית אתרים