מהזדמנות ורעיון לעסק מצליח 
       יזמות עסקית, אינטרנט, ניו מדיה וטכנולוגיה 

       הרצליה - תל-אביב - רמת השרון  - כפר-סבא  - רעננה  - הוד השרון  - 
       גבעתיים - רמת-גן  - פתח-תקוה - נתניה - גבעת שמואל       


 

Spanish Russian Francais English עברית

 09-7602716
החרושת 27, רעננה ת.ד. 2384
למפת הגעה לחצו כאן
 
 
 בואו לחשוב כמו יזם - סדנא חדשה
חולמים אבל חוששים?

יש לכם הרבה רעיונות עסקיים אך לא יודעים איך לבחון ולבחור?

רוצים לגלות את היזם שבכם?


בואו  "לחשוב כמו יזם" בעזרת סדנא יחודיית לפרטים לחצו>>>
 

 רשויות ממשלה ונהלים ברישום עסק


רשויות ממשלה ונהלים ברישום עסק


עסק ברשם החברות
אם ברצונכם שהעסק החדש יפעל תחת הגדרה משפטית של "חברה" מומלץ להתייעץ עם עורך דין ורואה חשבון לפני תחילת התהליך. מידע ראשוני על רישום חברה אפשר למצוא באתר רשם החברות במשרד המשפטים  באנציקלופדית שיתוף המידע "וויקיפדיה" ניתן למצוא הסבר מהי חברה (תאגיד) ומה מטרותיה.

 טופס מס הכנסה – דוח על קיום שותפות
 טופס מס הכנסה – הצהרה על בעלות משותפת בחשבון בנק
רישום עוסק במשרדי המע"מ
כשאתם באים לפתוח עסק, החוק מחייב אתכם להירשם במשרדי המע"מ. הוראות ברורות לתהליך הרישום, הכוללות הסבר אודות סוגי האישורים שמעניק המע"מ ( לדוגמה: על ההבדל בין "עוסק מורשה" ל-"עוסק פטור"), ומסמכים שעליכם להביא לצורך הרישום, ניתן למצוא בנספח מדריך מע"מ לעוסק חדש, בתוך חוברת זכויות וחובות של רשות המיסים.

מדריך נוסף לעוסק החדש במע"מ נמצא
באתר רשות המיסים
 
כאן תוכלו למצוא את
טופס פתיחת תיק באגף המכס והמע"מ, וגם את רשימת סניפי אגף מע"מ ברחבי הארץ.
רישום עסק באגף מס הכנסה
עליכם להודיע לשלטונות המס על פתיחת העסק החדש שלכם. תוכלו לשלוח את ההודעה לשלטונות המס בדואר רשום, אך שימו לב – היא חייבת להיות חתומה בכתב ידכם.

באתר רשות המיסים בישראל תוכלו למצוא את
מדריך מס הכנסה לפתיחת עסק, הכולל הסברים על פתיחת תיק עצמאי, ניהול ספרי חשבונות, תשלום מקדמות, העסקת עובדים, הדו"ח השנתי, סגירת עסק וייצוג בפני רשויות המס. בנוסף תוכלו למצוא טופס פתיחת תיק במס הכנסה עבור עצמאיטופס פתיחת תיק במס הכנסה עבור חברה (תאגיד) .

 מחשבון מס הכנסה
 לאיתור סניף מס הכנסה הקרוב למקום מגוריכם
רישום כעצמאים במוסד לביטוח לאומי
אם אתם מנהלים את העסק שלכם כעצמאים, או במסגרת שותפות, עליכם להירשם כעצמאים במוסד לביטוח לאומי ולמלא דו"ח רב שנתי. החובה להירשם בביטוח לאומי חלה מיד עם פתיחת העסק או התחלת העיסוק.

באתר ניתן למצוא
הסבר כללי, כגון מי נחשב עצמאי וכיצד מתבצע הרישום, וכן הסבר מפורט לפי נושאים.

אם אתם רוצים להוריד טופס
פתיחת תיק במוסד לביטוח לאומי, תוכלו לעשות זאת כאן. כאן גם תוכלו לקבל את רשימת סניפי המוסד לביטוח לאומי, ומועדי קבלת השירות בהם.
קבלת רישיון עסק
כ - 90 סוגי עסקים הם עסקים "טעוני רישוי", עסקים הזקוקים לרישיון לצורך הפעלתם, לפי חוק רישוי עסקים, תשכ"ח – 1968.

באתר
משטרת ישראל תוכלו לברר איך מקבלים רישיון עסק, לראות תרשים זרימה שימחיש לכם את כל הפעולות שעליכם לעשות ברשות המקומית (רשות הרישוי) ובמשטרה כדי לקבל את רישיון העסק, ולקבל נהלים והנחיות לרישוי עסקים.
חשבון בנק עסקי
כדי להתחיל בפעילות העסקית, עליכם לפתוח חשבון בנק עסקי באמצעותו תנהלו את הפעילות הכספית של העסק.

אם אתם פועלים במסגרת חברה, תידרשו להציג בעת פתיחת החשבון העתקים של תקנון החברה ותעודת הרישום שלה, מאושרים על-ידי רואה-חשבון או עורך-דין, כמו גם אישור של רואה-חשבון או עורך-דין לגבי זכויות החתימה בחברה.

 בנק ישראל - רשימת בנקים
 בנק ישראל - מפתח סניפי הבנקים
תקנון החברה
כל חברה חדשה מחויבת בתקנון. דין התקנון כדין חוזה בין החברה ובין בעלי מניותיה ובינם לבין עצמם. שינוי התקנון יעשה בדרכים הקבועות בחוק. תקנון החברה חייב לכלול את שם החברה, מטרות החברה, פרטים בדבר הון המניות הרשום כאמור בסעיף 33, 34 לחוק, ופרטים בדבר הגבלת האחריות, כאמור בסעיף 35.

חברה רשאית לכלול בתקנון נושאים הנוגעים לחברה או לבעלי מניותיה ובכלל זה הזכויות והחובות של בעלי המניות ושל החברה, הוראות לעניין דרכי הניהול של החברה, וכל נושא אחר שבעלי המניות ראו לנכון להסדיר.

חברה רשאית לשנות את התקנון שלה בהחלטה שנתקבלה ברוב רגיל באסיפה הכללית של החברה, אלא אם כן נקבע בתקנון כי דרוש רוב אחר.

על התקנון יחתמו בעליי המניות הראשונים ויצוינו בו המניות המוקצות להם וכן שמו ומענו ומספר הזהות של כל בעל מניה. עורך דין יאמת בחתימתו על גבי התקנון את זהות החותמים על התקנון.
המשרד להגנת הסביבה - מערכת רישיונות והיתרים
בדף המשרד להגנת הסביבה תוכלו לקבל מידע בנושא רישיונות והיתרים לעסקים, למפעלים ולאנשים פרטיים. המידע כולל נתונים בנוגע להיתרי קרינה מייננת, היתרי רנטגן, היתרי חומרים מסוכנים (רעלים), וכן מידע בנוגע לאישור המשרד לרישיונות עסק, לפרטי רישוי של תכשירי הדברה ולרישיונות למדבירים. כמו כן תמצאו כאן טיפים בנושא רישיון לעסק.
מדריכים מקצועיים לפתיחת עסק
רשות המסים בישראל מעמידה לרשותכם את המדריך לעוסק החדש במע"מ בו תוכלו לקבל מידע מפורט ביותר לגבי מי החייבים להירשם כעוסקים במע"מ, היכן נרשמים, מהם המסמכים שעליכם להביא בעת רישום, מה לגבי הקמת שותפות, רישום החברה, רישום באמצעות מייצג, מהו "עוסק פטור", מי חייבים במע"מ, לפי מה נקבע המס, דיווח בעת הקפאת פעילות עסקית, הגשת הדו"ח השנתי, ומידע חשוב נוסף.

ברשות לעסקים קטנים ובינוניים בישראל, תוכלו למצוא מדריך המפרט את הצדדים המנהליים בפתיחת עסק.

באתר המוסד לביטוח לאומי תוכלו לקרוא את
המדריך לעובד עצמאי.

באתר
איגוד התעשייה הקיבוצית תמצאו מידע על סדנאות, הקמת עסק וניהולו בקיבוץ שיתופי ובקיבוצים העוברים שינוי, קרנות סיוע ייחודיות, טיפים ומידע נוסף.

 איגוד לשכות המסחר
 התאחדות התעשיינים בישראל
ארגונים המאגדים יזמים
מספר איגודים מציעים תמיכה וליווי ליזמים עיסקיים. התאחדות התעשיינים שנוסדה בשנת 1921 היא אירגון המעסיקים מהגדולים במדינה. באתר האירגון ניתן לגלוש למדריכי שירותים לנושאים כגון תקינה, סחר-חוץ, מיסוי ואיכות סביבה. לצד מידע על ימי עיון שמארגנת ההתאחדות ופעילוית נוספות שלה.

איגוד לשכות המסחר נוסד בשנת 1919 והוא ארגון העסקים והמעסיקים מהגדולים במדינה. במסגרתו פועלים כ- 100 חטיבות לפי ענפי מסחר ושירותים שונים. באתר האיגוד תוכלו למצוא רשימת שירותים כגון ייעוץ משפטי, מרכז מידע, הזדמנויות עסקיות, שיווק ממוקד ואף בדיקות רפואיות תקופתיות. בנוסף מפעיל האיגוד "מכללה עסקית" המעבירה קורסים והרצאות במגוון נושאים.

איגוד התעשייה הקיבוצית מכוון לסייע לעסקים ויזמויות ברמה האישית, הקיבוצית והארצית. לשם כך הוא עורך סדנאות פנים קיבוציות, אוסף מידע ומסייע בתמיכה כספית באמצעות קרנות ייחודיות לעסקים.

 


חולם/ת על  קריירה ביזמות  

קורס ניהול ביום אחד
מט"י רעננה בשיתוף בית הספר לניהול ומנהיגות מזמינים אתכם לקורס ניהול ביום אחד עם מיטב המרצים בישראל.

חדש בסדרת המדריכים
המדריך הקצר להקמת עסק 

חבילת סדנאות מוזלת

מדגדג לך יזמות ואת/ה לא בטוח/ה איך לגשת לנושא קרן סיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה

מחפש/ת משקיע למיזם!

 "בדרך שלי לעסק עצמאי"
פרויקט יזמות לדורשי עבודה 

קרן שמש
לעידוד יזמים צעירים

TheHive by Gvahim 
start-up accelerator
 
 
מטי רעננה מתמחה ב: הקמת עסק, גיבוש רעיון, יזמות עסקית, סטארט אפ, פתיחת עסק, יעוץ עסקי, הלוואות לעסקים, תוכנית עסקית ועוד

לייבסיטי - בניית אתרים