מהזדמנות ורעיון לעסק מצליח 
       יזמות עסקית, אינטרנט, ניו מדיה וטכנולוגיה 

       הרצליה - תל-אביב - רמת השרון  - כפר-סבא  - רעננה  - הוד השרון  - 
       גבעתיים - רמת-גן  - פתח-תקוה - נתניה - גבעת שמואל       


 

Spanish Russian Francais English עברית

 09-7602716
החרושת 27, רעננה ת.ד. 2384
למפת הגעה לחצו כאן
 
 
 בואו לחשוב כמו יזם - סדנא חדשה
חולמים אבל חוששים?

יש לכם הרבה רעיונות עסקיים אך לא יודעים איך לבחון ולבחור?

רוצים לגלות את היזם שבכם?


בואו  "לחשוב כמו יזם" בעזרת סדנא יחודיית לפרטים לחצו>>>
 

 שותפות עסקיתשותפות זהירה

 
כאשר שני אנשים או יותר מחליטים לאחד כוחות ולהקים עסק משותף הם בדרך כלל לא ממש יודעים מה ואיך לעשות דברים בדרך הנכונה ו"הבטוחה". יש כאן פתח לחילוקי דעות עתידיים אם לא מטפלים בסוגיות כגון: מהות השותפות והגדרתה, חלוקת מניות ורווחים, הגדרת סמכות ואחריות וכד' אלו הם דברים שיש לחשוב עליהם כבר בשלב הראשון.
 
לשותפות יתרונות רבים, למשל, האחריות מתחלקת בין השותפים, ניתן לנצל בצורה מירבית את התכונות והכישורים של כל השותפים ותמיד יש מי שיטפל בעסק גם כאשר אחד מהם יוצא למילואים או לחופשה. אך כמו החיים שותפות היא ריות דבר מורכב למדי הנובע מטבע האדם ומכך שאין אדם דומה לחברו. כך שאם לא מתייחסים בכובד ראש ל"מוקשים" שעשויים להיות בדרך לשותפות היא לא תחזיק מעמד לאורך זמן. 
 
בואו ניקח תסריט לשותפות: שני אנשים מחליטים להקים עסק משותף.הם יושבים ודנים על הכיוון העסקי, משרבטים רשימות של מספרים ועלויות ולאחר שהגיעו למסקנה כי השותפות היא הזדמנות פז לשניהם, הם פונים  ורושמים את השותפות כחוק. בשלב הזה הם חדורי אמונה ומוטיבציה והם כבר חולמים על הרווחים הנאים והעסקים הבאים אבל... מהר מאוד הם מגלים שהפעלת העסק הלכה למעשה אינה בדיוק כמו שהם דמיינו, הרווחים לא כ"כ מזהירים וגם השותף חושף צדדים אחרים ואז מתחילות המחלוקות וריב קטן מתגלגל לעימות ומהר מאוד מגיע "הפיצוץ" שהוא בדרך – כלל סוף חיי העסק במתכונתו הנוכחית.
 
עבור רבים זה לא סתם סיפור ורצוי למנוע מאחרים להתנסות בתסריט שכזה ואכן, ישנם דרכים להמנע מלהכנס לשותפות לא בריאה או חסרת עתיד. הדרך הבטוחה ביותר היא חשיבה ותכנון מוקדם אשר ייצרו מנגנונים שיבטיחו את קיום העסק גם במשברים וב"מים סוערים".
 
אני ממליץ לשותפים החדשים והנמרצים לקחת נשימה עמוקה, לחשוב ולתכנן ורק אז ליצור את השותפות.תוך התייחסות למס' אלמנטים חשובים.
 
g      ראשית, חשוב לדעת מיהו השותף, יש לבחור שותף גמיש, מקשיב ומוכן לקבל דעות שונות. חשוב ורצוי שהשותף יהיה בעל תכונות אופי מנוגדות כך שהשותפים ישלימו זה את זה.
.
g      חשוב לבנות את העסק על בסיס חזון משותף והסכמה בפרטי התכנון העסקי וכתיבת התוכנית העסקית. להכנת תוכנית כזו ועידכונה חשיבות עצומה עבור השותפים, כך ניתן "ליישר קו" ולבדוק שהם מבינים לאן מועדות פני העסק ומהן ההשלכות הפיננסיות. יש כאן גם הזדמנות טובה ללבן נושאים שיש בהם מחלוקת.
 
g      רצוי להכין חוזה שותפות, (עדיף עם עו"ד) בו צריך להעניק תשומת לב לצדדים "הורודים" של העסק דהיינו, הגדרות תפקיד וסמכויות, חלוקת רווחים, תשלום וגובה משכורות וכד' אך חשוב מזה הוא פירוט התחומים הבעייתים והמורכבים יותר, כאלה היכולים לפגוע בעסק ובשותפים. סוגיות כגון:ניהול כספים, צורך בהזרמת הון נוסף  התייחסות לבעיות אישיות כמו מחלה של שותף ולציין את עיקרון ה"במבי"   (בלעז Buy Me Buy You ) שבא להבטיח שבמקרה ושותף מעוניין לפרק את ה"חבילה" לפחות אחד השותפים ימשיך להפעיל את העסק.
 
g      חשוב גם ליצור מנגנון של "בוררות" או "גישור" מוסכם. כדי שתהליך השותפות יהיה מכובד בהתחלה וגם בסוף.
 

חולם/ת על  קריירה ביזמות  

קורס ניהול ביום אחד
מט"י רעננה בשיתוף בית הספר לניהול ומנהיגות מזמינים אתכם לקורס ניהול ביום אחד עם מיטב המרצים בישראל.

חדש בסדרת המדריכים
המדריך הקצר להקמת עסק 

חבילת סדנאות מוזלת

מדגדג לך יזמות ואת/ה לא בטוח/ה איך לגשת לנושא קרן סיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה

מחפש/ת משקיע למיזם!

 "בדרך שלי לעסק עצמאי"
פרויקט יזמות לדורשי עבודה 

קרן שמש
לעידוד יזמים צעירים

TheHive by Gvahim 
start-up accelerator
 
 
מטי רעננה מתמחה ב: הקמת עסק, גיבוש רעיון, יזמות עסקית, סטארט אפ, פתיחת עסק, יעוץ עסקי, הלוואות לעסקים, תוכנית עסקית ועוד

לייבסיטי - בניית אתרים